Blogroll

25 Şubat 2012

Vikitap!

Goodreads'i bilenleriniz vardır,okuduğunuz-okumak istediğiniz kitapları listelediğiniz,beğendiğiniz kitapları paylaşıp diğer kitapseverlerle görüş alışverişinde bulunabildiğiniz geniş kapsamlı bir online kütüphane. Tabi yabancı bir kaynak olduğu için kullanmaya pek yanaşamıyorum. Ama içimdeki oradan da eksik kalırsam olmaz canavarı her an hortlayabilir o yüzden kesin konuşmamalıyım.

Neyse uzatmayayım, Vikitap dediğim site Goodreads'in Türk kullanıcılarına yönelik versiyonu gibi. Tabi yolun henüz başında, ama ben içeriğini,kullanışlı arayüzünü sevdim. Aslında sevmediğim bir yönü olmadı şimdiye kadar.


Herhangi bir kitabı bulup resminin altındaki ekle seçeneğinden listelerinize ekleyebiliyorsunuz,çok seçenekli bir liste var. Değerlendirme kısmından da kitaba puan verip yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

Aradığınız kitabı bulamadınız mı? Henüz altyapısı çok geniş olmadığı için anlayışla karşılayabiliriz  ama zaten onlar bunun için kitap ekle bölümü yapmışlar,istediğiniz kitabı ekleyebilir böylece site arşivine de katkıda bulunmuş olursunuz :)

Benim en sevdiğim kısımlardan biri bu. Yıl içinde okumak istediğiniz kitap sayısını belirliyorsunuz ve okudukça hedefiniz güncelleniyor. Çok eğlenceli değil mi?


Kısaca siz de benim gibi okuduğu kitapların listesini aklında tutamayan, kitap notlarının her yere dağılmış olmasından sıkılmış biriyseniz ve kütüphanenizin çetelesini kayıt altında tutmak istiyorsanız,okuduklarınızı ve görüşlerinizi başkalarıyla paylaşmayı seviyorsanız,uğramadan geçmeyin derim :)


Siteye göz atmak isterseniz : Vikitap

Not: Yazı tamamen kendi görüşlerimden oluşmaktadır. Hiç bir reklam söz konusu değildir :)

Düzeltme: Goodreads'de de kitapların Türkçe versiyonu varmış,dur ben biraz daha inceleyeyim en iyisi :D

4 kez mırlanmış.:

Adsız dedi ki...

Çok güzelmiş gerçekten.. Hemen üye oluyorum Vikitap'a :) teşekkür ederim bilgi için..

pembe kekik dedi ki...

Ben de üye olacağım.Paylaşım için teşekkürler:)

KediDeli dedi ki...

Ben teşekkür ederim :))

Derya dedi ki...

Bende vikitap'ı yeni keşfettim beğendim dediğiniz gibi hep unutuyordum hangisini okudum falan
Bilgisayarda bir dosaya tutuyordum şimdi onu vikitap'a aktarmaya çaışıyorum.paylaşımınız için sağolun

Yorum Gönder